מונקי די. דראגון

שם ביפנית: モンキー・D・ドラゴン
שם באנגלית: Monkey D. Dragon
שם בעברית: מונקי די . דראגון
כינוי: דרגון המהפכן, האיש המסוכן בעולם, האיש המבוקש בעולם.
תאריך לידה: 5 אוקטובר
הופעה ראשונה: פרק 52

תיאור:
מונקי די. דראגון, הידוע בכינויו “דרגון המהפכן”, הוא אביו של לופי ובנו של גיבור המארינס מונקי די. גארפ. הוא המנהיג הידוע לשמצה ומייסד הצבא המהפכני שמנסה להפיל את הממשלה העולמית. הוא האויב הגדול ביותר של הממשלה העולמית, והוא נחשב לאדם המסוכן ביותר והמבוקש ביותר בעולם.


מראה:

דראגון לבוש בגלימה ירוקה המכסה את כולו כולל את הראש, כאשר הגלימה אינה מסתירה את גופו רואים את דראגון לובש חולצה כחולה ומכנסיים כחולים, נעליים שחורות ובעל קעקוע בעין שמאל.

כוח ויכולות:

דראגון מחזיק בהאקי מלכים ופרי השטן שלו לא ידוע, במידה ויש פרי שטן. כוחו של דראגון נרמז לנו במהלך הסדרה כשהראה שליטה מלאה על מזג האוויר.

שונות:
האישיות של דראגון לא ידועה בגלל המסתורין הרב שלו. הוא רציני לגבי מסעו להשגת מטרותיו, ומזהיר את פקודיו כי הסכסוך נגד ממשלת העולם יהיה ממושך ומפרך.
דראגון נלחם נגד הדיכוי של הממשלה העולמית כלפי אנשים, לדוגמה, כשחילץ את תושבי המסוף האפור והציע להם תפקיד בצבא המהפכני.

אופי:

על דראגון לא ידוע לנו הרבה, הוא שקט רוב הזמן אך מדבר עם אנשיו ובנוסף הוא חולם להפיל את הממשלה העולמית.

עבר:
דראגון נראה כבעל שנאה כלפי אצילי גואה שהרסו את האזור האפור, והציל את תושבי הר האשפה כמעשה של התרסה על האצילים שניסו להרוג אותם. נראה כי שנאתו של דראגון לאצילים אינה כוללת את סאבו. למעשה, דראגון היה המום לשמוע את הבושה של הילד על היותו נולד אציל, והקשיב למה שהיה לו לומר- “אז סוף סוף את מאלצת את הילדים שלך לומר דברים כאלה, ממלכת גואה!”
כאשר הופיע ולצדו אמפוריו איוונקוב, הבחין איוונקוב כי יש לו הרגל להסתכל תמיד לכיוון האיסט בלו כאשר הרוח משתנה. איוונקוב, סבור כי הסיבה לכך היא שיש לו משפחה במזרח הרחוק.
ההיסטוריה של דראגון נותרה בעיקרה מסתורין, מלבד היותו נולד בממלכת גואה. לכן, לא ברור למה לופי נשאר להיות אחראי בידי סבו. עם זאת, ניתן להסיק כי מתישהו לפני או אחרי הלידה של לופי, הוא התחיל את התנועה המהפכנית ונהיה מנהיג שלה. האידיאלים שלו החלו להתפשט אט-אט ברחבי העולם. בזה אחר זה החלו מדינות לתמוך בו לאט, אם כי לעתים באמצעות מלחמה.

מערכות יחסים:
אמפוריו איוונקוב, שלא ידע על משפחתו של דרגון עד לאחר שנפגש עם לופי, אך נאמנותו לדראגון הובילה לכך שיגן עליו בכל מחיר.
גם בארטולומיאו קומה שהיה פעם חבר בצוות הצבא המהפכני, כפי שמוצג בפלאשבק כאשר דראגון חילץ את אנשי הר האשפה בממלכת גואה. מערכת היחסים שלו עם דראגון היא עדיין בגדר תעלומה, אם כי הוא יודע שלופי הוא בנו של דראגון, עובדה שאפילו איוונקוב לא ידע עד שפגש את לופי..
סאבו היה היחיד שנראה כיצד הקשר בינו לבין דראגון התחיל. כשדראגון הגיע לממלכת גואה, הוא היה המום לשמוע את הבושה של הילד על היותו נולד אציל, והקשיב למה שהיה לו לומר. בעקבות הודאתו של סאבו למזימה, חילצו דראגון וצבא המהפכה את אזרחי האזור האפור. מאוחר יותר הוא הציל את חייו של סאבו והניח לו להצטרף לצבא המהפכני, שם הוא בסופו של דבר מתפקד כיד ימינו של דראגון. סאבו קורא לדראגון “דראגון-סאן”, כלומר, בכינוי כבוד, נראה שהוא נאמן לו, והוא אמין מספיק כדי להוביל את החקירה של הצבא המהפכה בסחר הנשק של דרסרוזה. הוא גם העניק לסאבו רשות להשיג ולאכול את פרי השטן מרה מרה נו מי של אייס. עם חזרתו של סאבו לבאלטיגו בעקבות שליחותו בדרסרוזה, סאבו הודיע לדראגון אישית על האופן שבו היה לופי בדו”ח שלו.
גם ממשפחתו של דראגון ידועים שני קשרים בלבד.
הראשון מבניהם הוא אביו, מונקי די. גארפ, סגן האדמירל המפורסם, אם כי לא נראה קשר ישיר בין השניים. גארפ סיפר ללופי מי הוא אביו בוואטר 7 וצחק כשהבין שהוא לא צריך לספר לאנשים מידע כזה. גארפ ציין שהסיבה שבגללה דרקון נמצא בלוגטאון הייתה לראות את לופי יוצא ל”גראנד ליין”, ודראגון בסופו של דבר הציל את לופי מסמוקר.
נראה כי לגארפ ודראגון יש הערכות שונות על האיסט בלו. בעוד גארפ תופס אותו כמקום שליו למדי, דראגון מביע את סלידתו מהשקפתו של גארפ על “שלום”, שכן זה היה לא יותר מאשר צורה של דיכוי שהוסמך על ידי החוק- הממשלה העולמית.
לופי , בנו של דראגון. אף על פי שהוא עדיין לא הציג את עצמו בפני לופי, דראגון תומך במעשיו של בנו עד כה. הוא הופיע בלוגטאון כדי לראות את לופי חוצה לגראנד ליין ועצר את סמוקר מללכוד אותו.
דראגון גם נראה גאה מאוד בלופי שגורם לצרות עבור הממשלה העולמית.
מנהגו יוצא הדופן של עמידה ברוח ופניו אל האיסט בלו, שם עזב את לופי, כנראה אומר שהוא מתגעגע לבנו.
כאשר נודע לו על החדירה השנייה של לופי למארינפורד, הוא החליט להתמקד במטרותיו שלו, מתוך מחשבה שלופי היה מבוגר דיו לטפל בעצמו.

טריוויה:
לכל בני משפחת מונקי יש משהו על צד ימין בפניהם, לופי ולגארפ יש צלקת ולדרגון יש קעקוע די גדול באותו צד.