מרקו הפניקס

שם ביפנית:マルコ
שם באנגלית: Marco
שם בעברית: מארקו
תאריך לידה: 5.10
הופעה ראשונה: פרק 151
באונטי: לא ידוע

מרקו הוא חבר בצוות הפיראטים של וואיטבירד, ומשמש כבר 22 שנים כמפקד החטיבה הראשונה בצוותו. מרקו משתמש פרי השטן פושיצ’ו פושיצ’ו נו מי (פרי הפניקס פניקס (לא מצוין שם מדויק)) אשר מאפשר לו להפוך לפניקס. פרי זה נחשב כפרי מסוג זואן מיתולוגי/אגדי בשל תכונותיו. בגלל פרי זה ניתן לו הכינוי “מרקו הפניקס”. פרי השטן הזה נותן למרקו כוח מוגבר, יכולת טיסה וגם את האפשרות של שיגור התקפות אוויריות.
התכונה הגדולה ביותר של הפרי היא, שכאשר הוא הופך לציפור הפניקס, יכול מרקו לרפא את עצמו באש הכחולה שהוא מייצר. בזכות זה, בצורת הפניקס שלו מרקו יכול לספוג כמות עצומה של נזק ללא כל תוצאה נראית לעין מלבד הזמן שנדרש כדי להתחדש (אשר כמעט לא ידוע) ופגיעות הנובעות מהאקי. מארקו גם היה האדם ששכנע לבסוף את אייס להצטרף לצוות של וויאטבירד.
מרקו הוא בדרך כלל רגוע אל מול מצוקות ונראה כי הרגעים בהם איבד את אדישותו היו קשורים לבריאותו של וואיטבירד, למשל אחרי שנדקר על ידי סקווארדו (כפוף שלו) ואחרי מותו, וכאשר אייס נהרג, אפשר לראות את מרקו דומע.
ניתן לראות שאחרי זמן רב של מרקו בצוותו של וואיטבירד הוא פיתח כוח רב ורכש הרבה ניסיון.
בעת המלחמה הגדולה, הוא התמודד ראש בראש נגד האדמירל קיזארו, הדף את מתקפותיו ואף אותו עצמו.
ניתן לראות שגם את אאוקיג’י הוא הצליח להדוף כשהציל את לופי מידיו. בפעמיים אלו השתמש מרקו ברגליו האנושיות, ולא בצורת הציפור שאליה יכול להפוך בזכות פרי השטן, על מנת לבעוט באופן חזק וגם השתמש בהאקי החימוש על מנת שיוכל לפגוע במשתמשי הלוגיה האלה. הוא בעל סיבולת רבה, גם לאחר שנפגע מקני האור של קיזארו יכל אחר כך לשוב ולעמוד, למרות שלא היה מסוגל להתרפא (בגלל האזיקים מאבן ים שהיו מחוברים אליו).
לאחר הקרב על מארינפורד, התנצל מרקו בפני שאנקס על התנהגותו העוינת הקודמת, והודה לו על כך שאפשר את ההלוויות של וואיטבירד ואייס, ולבסוף הכיר בו כבעל ברית.
מארקו הוא גם בעל יכולת אינטליגנטית גבוהה וניתן לראות זאת בהבנת המצבים המהירה שלו, ובכך שלאחר שוויאטבירד מת, מארקו הנהיג את הצוות שנשאר אחרי המלחמה (במארינפורד).
במהלך העלילה, מרקו פיתח איבה נגד בלאקבירד, שהיה חבר צוות לשעבר בצוות של וואיטבירד והואשם ברצח של חבר צוות והיה אחד האחראיים למותם של וואיטבירד ואייס.
למרות שלא נפגשו קודם לכן, מרקו פיתח חיבה ללופי בעיקר לאחר שעצר את קרוקודייל בזמן ניסיונו להרוג את וואיטבירד. לאחר מכן, תחת הוראת וואיטבירד, מטרתו הייתה לשמור על לופי בחיים כדי שיוכל להציל את אייס ולברוח איתו.
לאחר מותו של אייס, מארקו עצר את אקיאנו מלהרוג את לופי שלא היה בהכרה לאחר שאייס מת בידיו, וקרא לשאר הפיראטים לשמור על לופי בחיים. שנתיים לאחר הקרב על מארינפורד, לופי נראה אסיר תודה לפיראטי וואיטבירד ולמרקו בפרט שהצילו אותו, ורוצה לפגוש אותם שוב יום אחד על מנת להודות להם על הצלת חייו.