טראפלגר די. וואטר לאו

שם ביפנית: トラファルガー・D・ワーテル・ロ.

שם באנגלית: Trafalgar D. Water Law.

שם בעיברית: טראפלגר די. וואטר לאו.

גיל: 26.

תאריך לידה: 6.10.

כינוי: מנתח המוות.

הופעה ראשונה: פרק 392.

באונטי: 500,000,000Beli.png

טראפלגר די. וואטר לאו הוא אחד מ-11 הסופרנובות (פיראטים שבשנתם הראשונה כפיראטים הבאונטי שלהם עבר את ה-100 מליון ובנוסף גם בלאקבירד) בדור של לופי וזורו שנחשב כ-“הדור הנוראי ביותר” (קוראים לו כך משום שהופיעו באותה שנה של המלחמה הגדולה ועשו בעיות לממשלת העולם אז הממשלה רואה אותם כמטרד) קפטן פיראטי הלב (מה שעצבן את דופלמינגו מכיוון שרצה לתת ללאו את כיסא הלב ולהפוך אותו לאחד ממפקדיו) ומחזיק בפרי האופה-אופה נו מי (ניתוח ניתוח) שנותן לבעליו ליצור חדר ולשלוט בכל דבר הנמצא בחדר ובנוסף הוא גם הפרי היחיד שהוערך מחירו בסדרה בסך של 5 מיליארד ברי.

טראפלגר לאו היה יליד העיר פלובנס (המכונה גם העיר הלבנה בשל המינרל שם שצבעו לבן) בים הצפוני. בילדותו למד מאביו רפואה ותכנן להפוך לרופא. אחותו של לאו הייתה צעירה ממנו בכמה שנים וחלתה במחלת העופרת הלבנה בגלל הרעלה מהמינרל של העיר. ביום בו המחלה פגעה בה החליטו בממשלה להרוס את העיר ולהשמיד את כל יושביה בטענה שהמחלה מדבקת, דבר שהוא דבר שקר לפי תושבי העיר הטוענים שזה נגרם רק מחשיפה למינרל, אך ממשלת העולם לא הכירה בטענה זו והחליטה להרוס את העיר לגמרי, וגם מי שיצא מהעיר נורה למוות. בתחילת הטיהור, נזירה אשר חינכה את ילדי העיר אמרה ללאו להביא את אחותו בטענה שהחיילים הסכימו לתת לילדים לברוח. לאחר שמצא את אחותו חיילים פלשו לביתו ולאו נאלץ לראות את גופות הוריו אשר החיילים ירו בהם למוות וישר אחרי זה נאלץ לברוח מהחיילים. לאחר שברח חיפש לאו את הנזירה כדי לנסות לברוח וראה אותה ואת כל הילדים מתים. לאחר מכן כדי לצאת מהעיר בחיים הוא נאלץ לזחול דרך ערימת גופות כדי שלא יראו אותו. כשברח גילה שגם הוא חולה במחלת העופרת הלבנה והחליט שאין לו סיבה לחיות ומטרתו עד התאריך המשוער למותו הייתה להרוג ולהרוס כמה שיותר ולכן פנה לדופלמינגו.

בזמן שכל בני המשפחה של מינגו זלזלו בו, לאו סיפר את סיפורו וגרם להם להשתכנע שכדאי לתת לו לנסות להיות אחד מהם. לאחר כמה זמן שהיה שם קוראזון (רוסיננטה) אחיו של דופלמינגו חזר ממשימה, וניסה להרוג את לאו כל פעם בדרך אחרת ולפי חברי המשפחה הוא עשה זאת בגלל ששנא ילדים. לאחר כמה זמן לאו החליט שנמאס לו והחליט להרוג אותו במחשבה שהוא חי אך אחותו, הוריו וחבריו מתים אך כאשר דקר אותו בגבו הוא התגלה ע”י באפאלו ובייבי 5 ושילם להם כדי לשתוק. לאחר שחזר ראה שקוראזון לא מת ולמזלו לא הלשין לדופלמינגו. לאחר שנתיים באפאלו ובייבי 5 שאלו את לאו מה שמו המלא ולאו ענה להם בהתחלה התנגד לענות, ולאחר איומים מצד באפאלו ובייבי 5, גילה להם את שמו המלא שהוא, טראפלגר די. וואטר לאו, ומיד אחרי שאמר זאת קוראזון תפס אותו ולקח אותו למקום מסתור שם בפעם הראשונה דיבר איתו ואמר לו למה אסור לו לחשוף את שמו המלא בפני דופלמינגו בטענה שבאדמה הקדושה משפחת הדי. קרואים אויבי האלים (ודופלמינגו הוא דרקון שמיימי לשעבר). לאחר שלאו אמר שיאמר לדופלמינגו שקוראזון כן יכול לדבר ועל הכוח של קוראזון (הפרי שטן שלו), אך לאו התחרט ולא אמר בגלל שהיה חייב לו מהדקירה מלפני שנתיים. לאחר שהפליגו באותו היום, קוראזון השאיר למינגו פתק ובו כתב שהוא הולך לחפש ללאו תרופה ביחד איתו. לאחר שביקרו בבית חולים קוראזון הבין למה לאו לא רצה ללכת איתו, הוא ראה שהרופאים מתייחסים אליו כאל מפלצת (ללאו) בגלל המחלה שלו. וכך בכל בית חולים שביקרו קרה אותו דבר. לאחר שישה חודשים שבהם עברו כל בית חולים, לאו החליט לקרוא לו קורא-סאן מה שמעיד על קירבה וכבוד. לאחר לא הרבה זמן (אין זמן מדויק) דופלמינגו מתקשר ואומר לקוראזון להביא את לאו לספינה מכיוון שהם יודעים היכן נמצא האופה-אופה נו מי והוא רוצה שקוראזון יאכל אותו ואם יעשה זאת יוכל לרפא את לאו, אך הסיבה האמיתית שמינגו רוצה שקוראזון יאכל את הפרי היא כדי שהוא ייתן לו נעורי נצח שזהו הניתוח האולטימטיבי שהפרי מסוגל לבצע אך בתמורה הניתוח גובה את חיי המנתח ובגלל שדופלמינגו חשד בקוראזון שהוא בוגד הוא ביקש ממנו לאכול את הפרי ולא ממישהו אחר. ושם קוראזון החליט שהוא ולאו עומדים לגנוב את הפרי לפני דופלמינגו. באותו זמן לאו נכנס למצב מסוכן במחלה והיה קרוב למוות מה שסימן שזהו דבר שצריך להיעשות במהרה והוא צריך להיאבק רק עוד למשך 3 שבועות כדי שחייו ינצלו.

לאחר 3 שבועות קוראזון הלך עם לאו כדי לגנוב את הפרי מאביו של אקס-דראק (עוד אחד מהדור הגרוע ביותר). אך לאחר שגנב אותו הוא נתפס ונורה ע”י הפיראטים השומרים על הפרי, אך הצליח לברוח. לאחר שהוכרח לאכול את הפרי על ידי קוראזון, קוראזון התמוטט וביקש מלאו להעביר למארינס שנמצאים באי מידע על דופלמינגו כדי להציל את דרסרוסה ולהפליל את דופלמינגו אך נתן את המכתב לוורגו בלי שידע שהוא סוכן כפול של דופלמינגו אשר נמצא במארינס. לאחר שביקש מוורגו שיעזור לו להציל את קוראזון, וורגו וקוראזון הבינו שמדובר אחד בשני ולאחר שוורגו קרא את תוכן המכתב שלאו העביר לו, ורגו תקף את קוראזון ואת לאו. לאחר שלאו וקוראזון איבדו את ההכרה וורגו דיווח לדופלמינגו על מה שקרה ועל כך שקוראזון הוא סוכן סמוי של המארינס אך בזמן הדיווח הם ברחו מחשש מוורגו אך כדי שלא יברחו דופלמינגו יצר את “כלוב הציפורים” כך שלא יוכלו לרדת מהאי מבלי לפגוש אותו.

לאחר שהקים את כלוב הציפורים דופלמינגו שלח את כל המשפחה כדי למצוא את קוראזון ואת לאו. כדי שלא ימצאו את לאו קוראזון שם את לאו בתוך תיבת האוצר שמשפחת דונקיחוט לקחו איתם מכיוון ששם הם לא יחפשו אותם ובנוסף השתמש בכוח שלו על לאו כדי שלא ישמעו את לאו בוכה לאחר מותו של קוראזון. לאחר מכן קוראזון משך את צומת ליבם של בכירי משפחת דונקיחוט כדי שלא יתמקדו בלאו וכדי להרגיע את לאו אמר לו (ללאו) שדופלמינגו לא ירה בו מכיוון שהוא אחיו, מה שהתברר מאוחר יותר כשקר. לאחר שקוראזון נתפס הוא שיקר לדופלמינגו ופקודיו ואמר להם שהילד שניתפס על ידי המרינס והובא למעצר הגנתי זה לאו. כדי שלאו יצליח לברוח קוראזון נשאר כמה שיותר זמן בהכרה כדי שלאו יצליח לברוח כמה שיותר רחוק (הערת כותב: איזה גבר קוראזון).