וואיטבירד – אדוארד ניוגייט


שם ביפנית:
エドワード・二ューゲート.

שם באנגלית: Edward Newgate.

שם בעברית: אדוארד ניוגייט.

גיל: 72 (במותו) 74 (כיום).

תאריך לידה: 6.4.

כינוי: וואיטבירד (הכינוי הכי נפוץ), והאדם החזק בעולם.

הופעה ראשונה: פרק 151

אדוארד ניוגייט הידוע גם בשמו וואיטבירד (לבן הזקן)  היה קפטן פיראטי וואיטבירד המחזיק בפרי הגורה-גורה נו מי (רעידה רעידה) והכינוי כוחו הוא הכוח שמסוגל להרוס את העולם.
הוא גם החזיק בתואר יונקו (קיסר, אחד מהשליטים של הניו וורלד), ונחשב גם לאדם החזק בעולם.  לא ידוע הרבה על עברו של וואיטבירד לפני שהקים את פיראטי וואיטבירד אבל מה שכן ידוע זה שכבר שהיה צעיר פחות התעניין באוצרות ושלל ויותר התעניין בלמצוא “משפחה”.

 לוואיטבירד אכן יש אישה וילד הטוענים שהוא היה בקשר איתם אך לא ידוע לנו יותר מכך על חייו האישיים מכיוון שהוא מחשיב את הצוות שלו לילדיו.
עוד ידוע על עברו, וואיטבירד לא היה אויב מר של רוג’ר, וניתן לראות זאת בכך שלפני מותו נזכר באותו רגע שרוג’ר הציע לו לתת לו את המיקום של ראפטל (האי האגדי האחרון)  ולאחר שסירב הסביר לו רוג’ר את משמעות השם האמצעי D אשר לא נחשף.  וואיטבירד פגש את סופו במלחמה הגדולה במארינפורד, שם חבר הצוות לשעבר מרשל די טיץ’ הרג אותו.
מילותיו האחרונות היו הודעה שאומרת שהוואן פיס אכן קיים ומודיע לטיץ’ למה הוא אינו האדם שרוג’ר מחכה לו: “זה לא אתה… האדם שרוג’ר מחכה לו… לכל הפחות, טיץ’… זה בהחלט לא אתה. בדיוק כמו שיש את אלה שסוחבים את הרצון של רוג’ר… אני בטוח שמישהו יופיע ויסחב את הרצון של אייס, יום אחד. גם אם אתה מכבה את שושלתו, אין דרך שהלהבה שלהם אי פעם תיכבה. זה כבר עבר מדור לדור מאז ימי קדם… ובעתיד… יום אחד… מישהו יופיע הנושא של כל ההיסטוריה של כל העשורים על גבו, ויאתגר את כל העולם הזה לקרב.” ולאחר עוד כמה זמן הודיע: “הוואן פיס… באמת קיים!”, וואיטבירד מת בעודו עומד כסמל לגאוותו.
הוא נקבר ע”י שאנקס לאחר המלחמה.

המספר הכולל של הפגיעות שספג במלחמה הגדולה לפני שמת היו:
267 דקירות מחרב.
152 כדורים.
46 כדורי תותח.
ולמרות כל הפגיעות הללו גבו נשאר ללא צלקת וללא פגע שנגרם מבריחה במשך כל חייו.