דונקיחוטה רוסיננטה

תוצאת תמונה עבור ‪one piece corazon.png‬‏

שם ביפנית:  ドンキホーテ・ロシナンテ

שם באנגלית:  Don Quixote Rocinante

שם בעברית:  דונקיחוטה רוסינאנטה

גיל:  26 (במותו) 36 (כיום).

תאריך לידה: 15.7

כינוי: שונא הילדים, קוראזון (שם קוד).

הופעה ראשונה: פרק 701 בסדרה

באונטי: לא ידוע

דון-קיחוטא רוסיננטה נולד כבן שני לדונקיחוטה הומינג ממשפחת הדרקונים השמימיים דונקיחוטה.
רוסיננטה, (קוראזון 2 כשם קוד אבל הוכר כקוראזון עקב כך שקוראזון הראשון לא היה בסביבה) היה מוציא לפועל במשפחת דונקיחוטה דופלמינגו, דרקון שמיימי לשעבר, אחיו הביולוגי של השיצ’יבוקאי דופלמינגו, קצין בכיר בחיל הים ומרגל במשפחת הפיראטים “דונקיחוטה” תפקידו שם היה למנוע פשעים עתידיים בחבורת “משפחת דונקיחוטה”.
הפרי בו קוראזון השתמש היה פרי הנני-נני נו מי (שקט שקט) אשר נותן למשתמש הפרי יכולת ליצור חומה בלתי נראית לעין. כאשר אתה בתוך החומה אתה לא יכול לשמוע את הקולות מחוץ לחומה והאנשים שמסביבך לא יכולים לשמוע את מה שבתוך החומה. משתמש הפרי יכול להפוך כל דבר לחסר קול.
כשהיה קטן אביו (דונקיחוטה הומינג) החליט לחיות כאדם נורמטיבי ולוותר על התואר “דרקון שמיימי”. לטענתו הוא “נולד כאדם” והוא מוסיף ואומר ש”הרבה יותר מספק לחיות כמו אדם” מה שמוביל לגירוש משפחתו מהאדמה הקדושה.
כאשר משפחתו עוברים לחיות כבני אדם נראה כי אחיו של רוסיננטה (דופלמינגו) לא מרוצה מהמעמד הנמוך בו הוא נוכח. ועקב כך הוא מתנהג באנוכיות כלפי הכלל ובמיוחד כלפי אביו.
כאשר אביו ואחיו של רוסיננטה הולכים לקנות אוכל המוכר מציין כי הם לא נראים לו מוכרים. אביו של רוסיננטה אומר בקול שהם עברו לכאן מהעיר הקדושה, מריג’ואה. כמה שניות לאחר מכן אחד התושבים פנה אל הומינג בבהלה ושאל אותו אם הוא דרקון שמיימי. הומינג ציין שהוא השאיר את זה בעבר בטענה שהוא בן אדם מעכשיו והלאה. לאחר שאמר זאת אנשי העיר שרפו להם את הבית והחלו להתעלל בו ובמשפחתו.
המשפחה מצאה מקום מסתור לזמן קצר שם אמם של רוסיננטה ודופלמינגו מתה ממחלה. כיום לאחר מכן אנשי העיר תלו את רוסיננטה, אחיו דופלמינגו ואביו הומינג בזמן שהם מנסים להרוג אותם. בזמן העינויים לאחיו של רוסיננטה, דופלמינגו, מתעורר האקי המלכים וגורם לכל הסובבים אותו לאבד את ההכרה כולל רוסיננטה ואביו. לאחר כמה זמן דופלמינגו מחליט לרצוח את אביו לעיניי רוסיננטה, מילותיו האחרונות של אביו היו מילות התנצלות על כך שהוא היה אבא גרוע ושהוא הביא אותם למצב הזה.

הופעתו הראשונה של קוראזון הייתה בפרק 700 בסדרה. כאשר לאו מקיים שיחה בין טראבול ודיאמנטה, בייבי 5 צועקת “קוראזון חזר”.
קצת לאחר מכן דיאמנטה מציג את קוראזון ללאו והוא מציין שקוראזון הוא”אדיוט מבולגן, אבל.. הוא חזק, אולי בגלל הדם שלו” ושם אומר ללאו שהוא אחיו של דופלמינגו ומוציא לפועל במשפחה.
הוא ציין גם שקוראזון לא יכול לדבר בגלל אירוע טראומתי שקרה לו בעבר. לאחר כמה שניות, רואים את קוראזון זורק את לאו מהחלון של הבסיס, באותו הזמן דיאמנטה מציין כי קוראזון שונא ילדים.  אחרי שלאו נוחת על ערימת הגרוטאות, הוא כועס על קוראזון, ורוצה להרוג אותו.
לאחר מכן בזמן השיחה בינו לבין דופלמינגו, הוא אומר לקוראזון ש”לא יתגרה במזלו ושהוא ישיג את הנקמה שלו בכל מחיר”. באותו היום לאו ראה את קוראזון יושב על ערימת הגרוטאות שבבסיס שלהם ומחליט לדקור אות קוראזון בגבו בניסיון להרגו. לאחר מכן דופלמינגו קורא ללאו לבסיס שלו, באותו הזמן דופלמינגו מבחין בדקירה של קוראזון ושואל אותו מה קרה, קוראזון מגן על לאו ואומר לדופלמינגו שאויב דקר אותו.

שנתיים לאחר מכן, כשלאו בן ה-12 יושב עם בייבי 5 ובאפלו מחוץ לבסיס, והם שואלים אותו מה שמו האמיתי, הם אומרים ללאו שאם הוא לא יספר להם את שמו, הם יגלו לדופלמינגו על כך שהוא דקר את קוראזון ולא האויב. לאחר שלאו אומר לבייבי 5 ולבאפלו את שמו האמיתי “טראפלגר די וואטר לאו” קוראזון ממהר וגורר את לאו במהירות למקום מרוחק מהבסיס של דופלמינגו. בהתחלה קוראזון מתחיל לדבר אל לאו ומסביר לו שהוא צריך להתרחק מדופלמינגו, הוא מסביר שהוא יכל לדבר מאז ומתמיד, והוא גם מסביר על פרי השטן שבו הוא מחזיק.  כאשר לאו שואל את קוראזון למה הוא שיקר לחברים שלו כל הזמן הזה? קוראזון השיב כי הוא אף פעם לא החשיב אותם כחברים, הוא אומר שמה שהוא מנסה לעשות זה לעצור את דופלמינגו מלצאת מכלל שליטה. באותו היום כאשר דופי (כינוי חיבה שצוותו של דופלמינגו העניקו לו)  והצוות שלו עוזבים את הבסיס, הם מגלים פתק שקוראזון השאיר להם, ועליו רשום “יצאתי לרפא את המחלה של לאו”. סצנה אחת אחרי רואים את קוראזון ולאו מפליגים על ספינה קטנה, למקום רחוק מהבסיס.

בזמן שלאו וקוראזון על הספינה, קוראזון מתקשר אל אדמירל סנגוקו (באותה התקופה הוא היה אדמירל) ואומר לו שהוא לוקח הפסקה מהמשימה שלו, המשימה הייתה לרגל אחרי דופלמינגו.
כאשר לאו וקוראזון מגיעים לאי הראשון שהם רואים, קוראזון מחפש בתי חולים אשר יוכלו לרפא את מחלתו של לאו, קוראזון אומר ללאו שהוא עומד לרפא את המחלה שלו גם אם יצטרכו ללכת לכל בית חולים שקיים.
הוא מראה אופטימיות בהתחלה, למרות שבכל בית חולים שהם היו הרופאים דחו אותו בגלל שהם חשבו שהמחלה מדבקת (היא לא) וגם בגלל הכינוי “מפלצת לבנה” שהודבק לכל החולה במחלה זו.
אפילו לאחר שישה חודשים מתחילת החיפושים, קוראזון לא מצא מקום שירפא את לאו (אף אחד לא ניסה, כולם פשוט לא הסכימו לטפל בו). לילה אחד שלאו הלך לישון קוראזון בכה כשהוא שיכור, בזמן שהוא סיים לשתות מהבירה הוא אומר לעצמו בקול: “מה אני עושה… אני גרמתי לילד הזה שוב ושוב לחוות את הטרגדיה מעיר הטרגדיות. והוא אפילו לא מרגיש טוב יותר, האם אני עושה את זה בשביל ה”D”? אני.. אני פשוט מרחם עליו, לאו! אני בטוח שאתה לא רוצה שהאידיוט שפשוט המשיך להכאיב לך… יגיד משהו כמו זה… אתה עדיין ילד קטן וכבר אתה גוסס. לשמוע אותך אומר “אמות בקרוב” קורע את לבי. אתה דקרת אותי באותו יום, זה לא כאב אחרי הכול, אני יודע שאתה היית זה שכאב לו!
לאו שמע את זה וכמעט פרץ בבכי. יום למחרת לאו מעיר את קוראזון בזמן שהוא אומר לו “קורא-סאן”, קוראזון מופתע ושמח כי הוא הבין שלאו סוף סוף אוהב אותו (קיצור השם והוספת כינוי כבוד מראה על קירבה מאשר לפנות לבן אדם בשמו המלא או בצורה אחרת).

מיד אחרי זה דופלמינגו מתקשר לקוראזון ומודיע לו על כך שיש עסקה על פרי ה”אופה-אופה” (ניתוח-ניתוח) שיכול לרפא את לאו. דופלמינגו רוצה שקוראזון יאכל את פרי השטן וירפא את לאו, בטענה שהוא היחיד שדופלמינגו סומך עליו, הסיבה האמיתית הינה שדופלמינגו חושב שקוראזון הוא המוציא לפועל היחיד שעוד לא אכל פרי שטן.. מה שגורם לדופלמינגו לבחור בקוראזון. מאוחר יותר מתבררת הכוונה האמיתית של דופלמינגו שהיא שלאחר שקוראזון יאכל את הפרי, הוא יעניק חיי נצח לדופלמינגו בכך שיעשה לו את הניתוח שמעניק חיי נצח למנותח, אך בתמורה גובה את חיי המנתח. דופלמינגו אומר לקוראזון להיפגש איתם באי בו מתקיימת העסקה, לאחר השיחה קוראזון מיידע את לאו שהוא יאכל את הפרי. הוא גם אומר לו שאחרי שהם יחטפו את הפרי, הם לא יחזרו למשפחת הפיראטים של דופלמינגו. הוא מציין שהמסע הזה עלול לקחת יותר זמן ממה שהוא חשב… קוראזון יודע כבר שדופלמינגו חושד בו. אז הוא מספר ללאו על התכנית שלו להשגת פרי האופה-אופה, הוא אומר ללאו  שהם יגנבו ממשפחת דונקיחוטה את הפרי ואחרי שלאו יאכל אותו הם ילכו להתחבא. לאחר מכן קוראזון מחייג אל סנגוקו ומבקש עוד מידע על ההחלפה. הוא מביא מידע למארינס על הפעולות שדופלמינגו עושה כדי לגנוב את הפרי. חלק מהמידע שנמסר לקוראזון היה שהעסקה תתקיים עוד שלושה שבועות מהשיחה שלהם באי ברובאק בים הצפוני. לאחר שקוראזון מסיים את השיחה עם סנגוקו, הוא מוצא את לאו מעולף על הרצפה, המחלה שלו מחמירה מאוד, ולא נשאר לו זמן רב לחיות.

שלושה ימים לפני העסקה כשקוראזון ולאו בדרך לרובאק לגנוב את פרי האופה-אופה. קוראזון מספר ללאו שלאחר שהם יגנבו את הפרי הם יירדפו על ידי הממשלה ודופלמינגו. הוא גם מסביר ללאו שהוא צריך להילחם על חייו. לאחר שהם מגיעים לאי קוראזון מוצא מקום מחבוא ללאו ומבטיח ללאו שהוא יחזור עם הפרי. הוא מעודד את לאו ומבטיח לו שאחרי שהכל יסתיים, שניהם יעזבו לבד. לאחר מכן קוראזון יצא לגנוב את הפרי, הוא הלך למחנה שבו הפיראטים שמחזיקים את הפרי נמצאים, הוא מצליח לגנוב את הפרי אך בדרכו חזרה הוא מחליק על השלג שבמורד ההר ונתפס בידי הפיראטים, ונורה בגופו. קוראזון הגיע ללאו והביא לו לאכול את פרי האופה-אופה, לאחר שלאו אכל את הפרי, קוראזון הגיע לקצה גבול היכולת שלו ונשכב באפיסת כוחות על השלג. לאו רואה את גופתו של קוראזון מלאה בדם, וקוראזון אומר לו שהוא “פישל”. לאחר מכן קוראזון מבקש מלאו שיעביר מן מכתב סודי למארינס, הוא אומר שזה יציל מקום קטן בשם “דרסרוזה” (בעתיד המקום בו דופלמינגו ימלוך), לאו מחפש נואשות עזרה למצבו של קוראזון, הוא נתקל בחייל מארינס ומביא לו את המכתב, ומבקש שיטפל בקוראזון. כאשר החייל מגיע לטפל בקוראזון, קוראזון מבין שהחייל הוא בעצם וורגו (אחד מראשי המשפחה, מרגל במארינס ע”י דופלמינגו). וורגו מופתע מבגידתו של קוראזון, ולאחר שהחמיר את מצבו של קוראזון וגרם ללאו ולקוראזון לאבד הכרה הוא מיידע את דופלמינגו. אך לפני שסיים את השיחה קוראזון מצליח לברוח עם לאו, והם מסתתרים בבית נטוש. בזמן שזה קורה דופלמינגו מלכד את האי בעזרת טכניקה מיוחדת הקשורה לפרי השטן שלו שנקראת “כלוב הציפורים”, כדי  שאף אחד לא יוכל לברוח משם. כשלאו עדיין מעולף, קוראזון מביט בלאו ואומר: “אולי אוכל לתת ללאו לברוח, רק הוא. אין לי שום סיכוי לשרוד כבר, אבל.. אתה תזכור אותי אפילו אחרי שאמות? אם כך אז אמות עם חיוך, אז.. אם תזכור אותי, יום אחד, אגרום לך לזכור גם את החיוך שלי!” בזמן שהוא מרים את לאו, הוא מעיר אותו ומחייך. קוראזון מחביא את לאו בתיבה שנמצאת ליד החוף. הוא מסביר לו שהוא צריך להתחבא שם עד שיחזור. בזמן שזה קורה משפחת דונקיחוטה כבר בחיפושים אחרי קוראזון.

קוראזון רואה את קציני המשפחה ומחליט להראות את עצמו. בסופו של דבר קוראזון נתפס והוכה ע”י ראשי המשפחה. לאחר שסיימו להכות אותו ובזמן שהוא גוסס, הוא אומר לדופלמינגו את קוד חיל הים שלו. בזמן שהוא מכוון עליו אקדח. הוא אומר לו על כך שהוא מפקד בחיל הים… המפקד רוסיננטה. הוא מספר לדופלמינגו על היותו סמוי במשפחת הפיראטים דונקיחוטה, הוא מספר לו על כך שלאו אכל את הפרי, ומשקר להם על כך שהוא הביא את לאו לידי המארינס (כדי שלא ימצאו אותו). דופלמינגו מתעצבן על קוראזון ומרים את האקדח ושואל אותו למה הוא צריך להרוג מישהו מהמשפחה הביאולוגית שלו, לאחר מכן דופלמינגו יורה בקוראזון כשמונה כדורים. אך קוראזון לא מת.. הוא נשכב על השלג וממתין לכך שלאו יצא מהתיבה. הוא יודע שאם הוא ימות לפני שלאו יצא, אז הבכי של לאו יגלה אותו.

מילותיו האחרונות של קוראזון היו: “לאו לא יציית לך, דופי! בגלל מחלת העופרת הלבנה… הוא היה אמור למות תוך שלוש שנים, אבל הוא נרפא! הוא לא אותו הלאו שאיבד את דרכו והגיע לפיראט מטורף.
אין לו מה להרוויח ממך מאחר שאתה ילד של הרס! תעזוב אותו לבד עכשיו. הוא חופשי!!