דון-קיחוטא דופלמינגו

 


שם ביפנית:
 ドンキホーテ・ドフラミンゴ.

שם באנגלית: Don Quixote Doflamingo.

שם בעיברית: דון-קיחוטא דופלמינגו.

גיל: 41.

תאריך לידה: 23.10.

כינוי: ג’וקר, מינגו(ע”י לופי), דופי (ע”י חלק מבחירי משפחתו) ושד השמיים.

הופעה ראשונה: פרק 151.

באונטי: 340,000,000Beli.png

דופלמינגו הוא אחד משבעת השיצ’יבוקאי, קפטן של פירטי דון-קיחוטא, דרקון שמיימי (לשעבר), מלך דרוסרוסה (לשעבר), והשיצ’יבוקאי בעל הבאונטי הקודם (כי מבטלים להם) הכי גבוה. הפרי שבו הוא משתמש נקרא פרי האיטו-איטו נו מי (חוט חוט) אשר נותן למשתמש את הכוח להוציא חוטים מעצמו ולשלוט באחרים כמו בובות על חוט. בנוסף דופלמינגו הוא הראשון אשר מסביר על ה”התעוררות” של פירות שטן אך לא הראשון אשר מראה אותה.

דופלמינגו נולד כחלק ממשפחת הדרקונים השמיימים דון-קיחוטא. כשהיה קטן אביו החליט לוותר על התואר דרקון שמיימי בטענה שיותר מספק לחיות כבן אדם. לאחר שאמר זאת גורשו מהאדמה הקדושה מריג’ואה והתמקמו בתוך מדינה אחרת. לאחר שבשוק אביו של דופלמינגו חושף לאנשים שהם היו פעם דרקונים שמימיים מחליטים אנשי האי להתנקם בהם על כל מעשי הדרקונים השמימיים. לאחר שהתעללו בהם והתנהגו אליהם כמו אל כלבים, אמו של דופלמינגו מתה ממחלה. לאחר עוד כמה זמן אנשי האי תופסים את דופלמינגו, אביו ואחיו (דון קיחוטא רוסיננטה) ומחליטים לענות אותם בצורה הרבה יותר קשה, ולאחר העינויים לדופלמינגו מתעורר האקי המלכים וגורם לכל הסובבים אותו להתעלף כולל אביו ואחיו רוסיננטה.

לאחר שהשתחררו דופלמינגו פוגש את דיאמנטה, וורגו, טראבול ופיקה (בעתיד ראשי המשפחה, וורגו סוכן החוץ) והם מספרים לו על האקי המלכים ומבקשים ממנו להנהיג אותם. לאחר כמה זמן דופלמינגו מחליט לרצוח את אביו ומילותיו האחרונות של אביו היו מילות התנצלות על כך שהיה “אבא גרוע”. לאחר הרבה שנים דופלמינגו מקים את משפחת דופלמינגו והופך לקפטן.

כשדופלמינגו היה בגיל 31 החליט להשתלט על דרסרוסה בטענה שהוא המלך החוקי, ולא ריקו (המלך הנוכחי). דופלמינגו אמר לריקו לשלם לו כדי שיעזוב את המדינה ובזמן גיוס הכספים דופלמינגו החליט להשתלט על הצבא בעזרת הפרי שלו וגרם לצבא ולמלך ריקו לתקוף אזרחים וכך גרם להם (לאזרחים) לשנוא את ריקו ולראות את דופלמינגו כמושיע שלהם. לאחר 10 שנים דופלמינגו הובס על ידי לופי וריקו חזר למעמדו כמלך.

אחד המשפטים הידועים ביותר שלו היו בזמן המלחמה הגדולה: “פיראטים רעים? חיל הים צדיקים? הדעות האלה משתנות עם הגאות והשפל! לילדים שמעולם לא ידעו שלום יהיו ערכים שונים מילדים שמעולם לא ידעו מלחמה. אלה שבשלטון יכולים להחליט על ההגדרה של “רוע”. המקום הזה הוא נקודת מפנה. צדק ינצח, אתה אומר? ברור שכן! בגלל שהמנצחים יהפכו לצודקים.