זואן

זואן הוא אחד משלושת סוגי פירות השטן. הוא מאופיין על ידי נתינה למשתמש שלו את היכולת להפוך לבעל חיים. סוגי הזואן בדרך כלל מתאימים למתקפות קצרות טווח.

לזואן ישנם שלושה מצבים:

מצב אדם – רגיל לחלוטין.
מצב אדם/חיה (מצב ביניים/מצב היברידי) – צורה שמשלבת בין הגוף המקורי והחיה של פרי השטן.
מצב חיה – הגוף משנה לחיה של פרי השטן לחלוטין.

 


לזואן ישנם תת סוגים המסמלים על אופייה של החיה:

טורפים
משתמשים של פירות הזואן מסוג טורפים, הם יותר אגרסיבים וצמאי דם מאחרים מטבע החיות ובכך נוטים להיות מותאמים טוב יותר ללחימה. משתמשים שיהפכו לבעלי חיים כאלה הם באופן טבעי יותר מסוכנים ורבי עוצמה בלחימה פיזית, וייתכן שיש להם תכונות שימושיות, כגון טפרים, כדי לסייע במאבק.

קדומים
הזואן הקדום הוא כנראה סוג נדיר הרבה יותר של זואן המאפשר למשתמשים להפוך לחיות עתיקות שנכחדו, כגון זוחלים פרהיסטוריים כמו דינוזאורים.

אגדיים
הזואן האגדי הוא סוג נדיר במיוחד ורב עוצמה של זואן והוא אמור להיות נדיר עוד יותר מאשר סוג פירות שטן לוגיה. שלא כמו סוגי פירות הזואן, זהו סוג של פירות שיכול להחשב מרשים , בשל נדירותו והסמכויות הייחודיות המעניק למשתמש. הם מאפשרים למשתמשים להפוך ליצורים מיתולוגיים, שיכולים להיחשב כדמויות מאגדות וכדומה.

מתעוררים
כמו כל סוג פרי שטן, זואן יכולים גם “להתעורר”, להשיג חוזק גדול יותר, מהירות גדולה יותר ולהיות קשה יותר מהרגיל. גם זמן החלמה מהיר יותר, המתפקד באופן בלתי רצוני גם כאשר המשתמש מחוסר הכרה. עם זאת, משתמשי פירות זואן מתעוררים לא מראים שום סימן של מחשבה מורכבת, הם פועלים לכאורה רק מתוך אינסטינקט וכוח. הם תמיד בצורה דומה לצורה של בעלי החיים, ובכל זאת הם איכשהו מסוגלים לעמוד זקופים ולהחזיק נשק.

מלאכותיים
בפאנק האזרד, נגלה כי ד”ר וגאפנק ניסה ליצור פרי שטן משלו, לעומת זאת הפרי היה כישלון. סיזר הצליח בעיצוב פירות שטן מלאכותיים הנקראים בשם סמייל, אבל הוא רק מסוגל לייצר סוגי זואן. הם נוצרים באמצעות החומר שנרקח על ידי סיזר הידוע כSAD-. קאידו, אחד מהיונקו, משתמש בהם כדי ליצור צבא של משתמשי זואן בשיתוף עם דופלמינגו. בניגוד לפירות שטן נורמלים, אין לפירות השטן המלאכותיים האלה את דפוס המערבולת הטיפוסי עליהם, במקום יש להם דפוסי טבעות. הפירות שפותחו על ידי וגאפנק גם היו בעלי דפוסי טבעות אלה.

 

טריוויה:

  • באחד מספרי המידע המיוחדים שהוציא צייר המנגה של וואן פיס, אייצ’רו אודה. נחשפו ששני פירות זואן חדשים היו אמורים לצאת. מרגרט מאי האמזונות הייתה אמורה להיות משתמשת פרי שטן של חתול שחור, ואינזומה העוזר של אימפריו איוונקוב היה אמור להיות משתמש פרי שטן של סרטן, במקום פרי המספריים.
  • השם “זואן” מגיע מהביטוי “זואנת’ורופי”, הוא מונח שמתייחס למטמורפוזה של בני אדם לבעלי חיים.
  • בניגוד לשאר סוגי פירות השטן, פירות הזואן נחלקים לתת סוגים. (סוגי הזואן: טורפים, קדומים, אגדיים, מתעוררים ומלאכותיים.) ואפילו לעוד תת תת סוגים הנקראים מודלים כמו חתולים, כלבים, זוחלים, בני אדם, ציפורים, (דוגמה: “פרי החתול מודל ברדלס” (Neko Neko no Mi, Model: Leopard), תת סוג: טורפים. מודל: ברדלס).

 

פירות השטן שעליהם יש סיקור באתר (לפי סדר הופעה):

רגילים:

Ushi Ushi no Mi, Model: Bison

Hito Hito no Mi

Tori Tori no Mi, Model: Falcon

Inu Inu no Mi, Model: Dachshund

Mogu Mogu no Mi

Uma Uma no Mi

Ushi Ushi no Mi, Model: Giraffe

Zo Zo no Mi

Hebi Hebi no Mi, Model: Anaconda

Hebi Hebi no Mi, Model: King Cobra

Kame Kame no Mi

Sara Sara no Mi, Model: Axolotl

Mushi Mushi no Mi, Model: Kabutomushi

Mushi Mushi no Mi, Model: Suzumebachi

שמם לא ידועים – זואן רגילים

 

טורפים:

Inu Inu no Mi, Model: Jackal

Inu Inu no Mi, Model: Wolf

Neko Neko no Mi, Model: Leopard

 

קדומים:

Zou Zou no Mi, Model: Mammoth

שמם לא ידועים – זואן קדומים

 

אגדיים:

Hito Hito no Mi, Model: Daibutsu

שמם לא ידוע – זואן אגדיים

 

מתעוררים:

שמם לא ידוע – זואן מתעוררים

 

מלאכותיים:

SMILE

שמם לא ידוע – זואן מלאכותיים